banner1

Książka na Wielki Post: 40 dni duchowej odnowy

40 dniSiostra Bożena Maria Hanusiak – pustelnica i autorka bestsellerów, m.in. Maryja mówi do Ciebie, Ja Jestem. Spotkania z Jezusem Eucharystycznym – tym razem wprowadza w czterdziestodniowe rekolekcje, które mogą stać się ważnym krokiem do przemiany twoich myśli i serca.

WIECEJ
  287 odsłon

Dzisiaj trzeba wybrać. O potędze Maryi, walce duchowej i czasach ostatecznych - Piotr Glas, Tomasz P. Terlikowsk-

trzeba wybierac"Dzisiaj trzeba wybrać" to rozmowa z księdzem Piotrem Glasem, znanym polskim księdzem, który ujawnia sekrety i drogę dojścia do miejsca, w którym obecnie się znajduje.

Ksiądz Piotr Glas od wielu lat ewangelizuje, jest rekolekcjonistą i prowadzi modlitwy o uzdrowienie. W prostych słowach potrafi wyjaśnić niebezpieczeństwo duchowych uwikłań. Wielokrotnie przemawiał do młodzieży i starszych, przekazując im swoją mądrość życiową i doświadczenie. Nie boi się prawdy ani konsekwencji, jakie z niej wynikają. W swojej książce "Dzisiaj trzeba wybrać" Tomasz Terlikowski przeprowadza rozmowę z duchownym i odkrywa przed swoimi Czytelnikami drogę jego życia.

W chwili obecnej Piotr Glas odbywa posługę w Wielkiej Brytanii, ale wciąż chętnie przyjeżdża do Polski, aby regularnie wygłaszać słowo Boże. Nie wyobraża sobie swojego życia bez wsparcia dla zagubionych. W 2016 roku na Błoniach jasnogórskich modlił się z ogromną liczbą wiernych o uwolnienie Polski spod mocy ciemności. Nie opuszcza Boga, tak samo jak ON nie opuszcza jego. W rozmowie z Tomaszem Terlikowskim zdradza sekrety, i nie tylko, dotyczące swojego życia. Kryzys duchowy, droga do kapłaństwa i wszystko to, co czekały go po drodze sprawiły, że dzisiaj może nazwać się silnym człowiekiem. Błądzenie jest rzeczą ludzką, natomiast ważne jest, aby w końcu odnaleźć się i nigdy więcej nie zbaczać na złą drogę.

WIECEJ
  734 odsłon

Ocalenie w Maryi. Pakiet ratunkowy w czasach dramatu Kościoła i świata - Ks. Piotr Glas

ocalenie w maryjiMaryja to prawdziwie pasjonująca postać Kościoła katolickiego. Postać tajemnicza i niezgłębiona, a zarazem tak bliska każdemu człowiekowi, niezależnie od wyznawanej przez niego wiary. Jednocześnie jest to kobieta prawdziwie spełniona i pragnąca stale trwać przy swoich przybranych dzieciach - zdecydowanie warta poznania, uwagi i jak największej ilości poświęconego jej czasu.

Każdy, komu postać ks. Piotra Glasa nie jest obca, wie, że jest ON jednym z tych pasterzy, którzy z całą mocą wyrażają swoje przywiązanie do Maryi - Matki swojego Pana Jezusa, i to w niej upatrują źródła swojego kapłańskiego powołania. Nie powinien więc nikogo dziwić wydźwięk książki "Ocalenie w Maryi" jego autorstwa. Ks. Piotr Glas wielokrotnie w swoich konferencjach zwraca uwagę na znaki obecnych czasów. Czasów, które - mogłoby się wydawać ? należałoby porównywać do krainy mlekiem i miodem płynącej.

Człowiek może polecieć na wakacje w niemal każde miejsce na świecie (o czym nasi dziadkowie czy pradziadkowie nawet nie mieli odwagi marzyć). Do dyspozycji ma coraz nowsze modele samochodów, telefonów, komputerów i innych urządzeń, które ułatwiają i (przynajmniej teoretycznie) umilają życie. Można więc się zastanawiać, dlaczego wszystko to nie daje tak pełnego wewnętrznego pokoju i szczęścia, a co więcej prowadzi do gonitwy za czymś jeszcze lepszym i nowocześniejszym. Gonitwa natomiast wyczerpuje siły, a zawłaszcza czas (często kosztem najbliższych).

"Ocalenie w Maryi" jest przesłaniem, które wyjaśnia ten proces i daje jasny drogowskaz, gdzie szukać tego, co może (i powinno) wypełnić to przebojowe, ale jakże często puste życie. Maryja jest źródłem, które zafascynowało wielu, i nikt, kto prawdziwie oddał jej życie, swojej decyzji nie żałował.

Ks. Piotr Glas prezentuje kapłaństwo zakorzenione w Maryi. Jest ON autorem wielu publikacji i konferencji, a Maryja odgrywa w nich główną rolę jako ta, która toruje drogę do swojego Syna. A to jedyna droga do pełni szczęścia.

WIECEJ
  607 odsłon

W twej duszy jest niebo - Ruotolo Dolindo

w twojej duszy jest nieboW czasach kryzysu błogosławiony ksiądz Dolindo Ruotolo to doskonały wzorzec do naśladowania. Poznaj bliżej jego życie, dorobek teologiczny i dowiedz się, jakie cuda wyprosił modlitwą za życia i wstawiennictwem po śmierci.

Tego neapolitańskiego księdza Kościół katolicki ogłosił Sługą Bożym. Całe swe życie związał z Neapolem. Tam przyszedł na świat w roku 1882, tam też pożegnał się z tym światem. Dolindo Ruotolo cieszył się ogromnym szacunkiem samego świętego Ojca Pio, a przecież wielokrotnie bywał podejrzewany o herezję, stawał przed Świętym Oficjum, był poddawany badaniom psychiatrycznym i zawieszany w obowiązkach. Pozostawił po sobie ogromny dorobek literacki w postaci komentarzy biblijnych, listów, zapisków autobiograficznych. Całym swym życiem, mimo licznych przeszkód, głosił chwałę Chrystusa i był duchowym autorytetem. Teraz mamy okazję poznać bliżej jego drogę i działalność.

Oto książka, która przedstawia świadectwo duchowej córki księdza Dolindo Ruotolo oraz głoszone przez niego katechezy. Dopiero teraz możemy zapoznać się z tym, co na temat działalności i życiu księdza Dolindo miała do powiedzenia jedna z najbliższych mu osób. Enzina Cervo jest uznawana za jego duchową córkę, lecz jej świadectwo do niedawna jeszcze było zamknięte w archiwach rodzinnych oraz aktach postulatora procesu beatyfikacyjnego. Tymczasem wszystko to daje nam tyle samo odpowiedzi, co powoduje pojawienie się nowych pytań. Pytań o rzeczy zdawałoby się najprostsze: jak żył, jak się modlił, jakie cuda działy się za jego wstawiennictwem? Ten błogosławiony Kościoła katolickiego wygłaszał w Neapolu nawet do ośmiu kazań dziennie. Co mówił podczas nich? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz na kartach tej właśnie książki.

Świadectwo wiary i życia księdza Dolindo prezentuje nam w swej znakomitej książce Ks. prof. Robert Skrzypczak. Autor jest wykładowcą teologii dogmatycznej na Papieskim Wydziale Teologicznym i w seminarium duchownym w Warszawie. Jego teksty regularnie ukazują się na łamach "Gościa Niedzielnego".

WIECEJ
  818 odsłon

Jezu, Ty się tym zajmij - Joanna Bątkiewicz-Brożek

jezu ty sie tym zajmij“Jezu, Ty się tym zajmij” to pierwsza biografia autora potężnej modlitwy, czyli nieżyjącego już ojca Dolindo Ruotolo, który zmienił życie i odnowił wiarę wielu osób na całym świecie!

O osobach, które zmieniły życie i wiarę tysięcy osób na całym świecie nie sposób zapomnieć. Jedną z takich postaci był oczywiście ojciec Dolindo Ruotolo, autor znanej modlitwy “Jezu, Ty się tym zajmij”. Dziś możemy sięgnąć po jego pierwszą biografię, którą napisała Joanna Bątkiewicz-Brożek, czyli “Jezu, Ty się tym zajmij”.

Duchowny urodził się w 1882 roku, a zmarł w 1970 roku. Był włoskim księdzem oraz tercjarzem franciszkańskim, ogłoszonym przez Kościół Katolickim Sługą Bożym. Mistyk, potrafił dokonać dziwnego i głębokiego wglądu w duszę człowieka. Napisał ponad 220 tysięcy obrazków z proroczym słowem skierowanym do konkretnej osoby! Był niezwykle ceniony przez ojca Pio i do końca pozostał wierny swojej wierze. Niestety, jego życie nie było wyłącznie pasmem szczęścia i powodzenia. Doświadczany z powodu oskarżeń, stawiany niejednokrotnie przed Świętym Oficjum, oskarżany o herezję. Dostał również wieloletni zakaz odprawiania Mszy Świętej i głoszenia homilii! Po takich doświadczeniach zapewne wiele osób zwątpiłoby w wiarę lub postanowiło poddać się, a nie walczyć. Jednak Dolindo Ruotolo z pewnością nie był taką postacią. Potrafił do końca walczyć o swoją wiarę i nie zwątpił w miłosierdzie Boże ani na chwile.

WIECEJ
  742 odsłon

Zapach Boga - kard. Konrad Krajewski

Krajewski Zapach BogaJeśli interesują cię książki, które przybliżają prawdy wiary, koniecznie przeczytaj “Zapach Boga” kard. Konrada Krajewskiego.


To niezwykłe świadectwo człowieka, który nauczył się żyć zgodnie z Ewangelią i stara się postępować tak, by jak najpełniej wykonywać obowiązki dobrego chrześcijanina.


Warto zapoznać się z tą pozycją, ponieważ wiele można z niej wynieść. Książka przekazuje wyznawane przez autora prawdy życiowe - a autor w tym przypadku to postać niezwykła i nietuzinkowa. Nazywa się go “biskupem ulic” i “kardynałem ubogich”. Jest wsparciem dla najuboższych, ponieważ wierzy, że człowiek został stworzony do tego, by pomagać cierpiącym bliźnim.
W swej książce kard. Konrad Krajewski pokazuje, czym dla niego jest chrześcijaństwo. Stara się przekazać czytelnikowi wyznawane przez siebie prawdy, a czyni to nie tylko poprzez wytłumaczenie swoich poglądów - dzieli się przykładami z własnego życia i swojego otoczenia. Przedstawia ludziom prawdę, którą widzi każdego dnia - prawdę o tym, że ludzi często spotyka nieuzasadnione cierpienie, a chrześcijanin powinien pomóc im je pokonać - niezależnie od tego, jak wygląda to w świetle prawa czy też jak będzie to postrzegane przez innych.

WIECEJ
  699 odsłon

Nocny Złodziej- Adam Szustak OP

nocny zlodziej„Nocny Złodziej” to książka dla tych, którzy przeżywając w swoim życiu ciemność, zaczynają dostrzegać małe światełko.
Światełko Złodzieja, który pragnie wtargnąć w ich życie i zabrać wszystko co złe, smutne, dobijające, wszystko co sprawia, że ciężko iść dalej. Każdy rozdział „Nocnego Złodzieja” dotyka innej przestrzeni wewnętrznej ciemności, jakiegoś obszaru serca, który pogrążył się w mroku. Nie chodzi tu o pogłębianie wiary czy zdobywanie nowej wiedzy o Bogu, lecz wpuszczenie Słowa w te najciemniejsze, wołające o ratunek głębie.


“To dzieło bardzo intymne, mocno wykraczające poza napisany tekst, wynikające z modlitwy i osobistych, głębokich spotkań z Bogiem. Tej książki nie da się przeczytać niczym powieści – od początku do końca, bez pauz i bez przerw na refleksję. Jednocześnie Nocny Złodziej ma w sobie coś z dobrego kryminału, ponieważ jest książką, która niesamowicie czytelnika wciąga, a raczej „przyciąga” swoim wewnętrznym urokiem i blaskiem” – pisze w recenzji Zuzanna Marek.


Książka + modlitwy o. Adama Szustaka
Książka powstała na podstawie rekolekcji internetowych, zrealizowanych przy współpracy z portalem Stacja7. Na końcu każdego rozdziału znalazły się modlitwy, które o. Adam Szustak dopisał po powrocie z pielgrzymki pokutnej do Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Gdy zamazuje się droga, gdy nie widać celu, warto wypatrywać Nocnego Złodzieja, pamiętając, że tuż przed świtem jest najciemniej… wystarczy dotrwać do świtu.

WIECEJ
  865 odsłon

Kalendarz bloga

Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie